Karton Kolilerin Çevreye Etkisi

Koli Fabrikam Blog

Kolifabrikam.com’da Türkiye’nin her tarafına endüstriyel ambalaj, koli, kargo kutusu üretmek için kullandığımız ana malzemelerden biri oluklu mukavvadır. % 100 geri dönüştürülebilir ve biyolojik olarak parçalanabilir yapıdadır. Ambalaj başlangıçta esas olarak gıdayı üreticiden tüketiciye taşımak için kullanılmış olsa da, giderek mükemmelleştirildi, çok daha iyi hale getirildi ve bugün, nakliye sırasında veya uzun süreler boyunca hemen hemen her tür malın korunması için ambalaja dönüştü. Ancak ambalaj sektöründeki bu devrim durmamış ve dağıtım zincirlerinde giderek daha fazla korunan ürünler haline gelmiştir.

Sanayi sektöründe karton kutu, tahta kutuya karşı verilen savaşı kazanarak toplu tüketim ürünlerinde koruyucu ve nakliye ambalajı haline gelerek aktif bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Bunun kanıtı, her gün elimizden geçen kartonla paketlenmiş ürün sayısıdır. Karton kolilerin bu kadar yoğunlukta kullanıldığı bir dünyada hal böyle iken çevre için ne gibi avantajları olduğunu biliyor musunuz?

Karton Kolilerin Avantajları

Karton kolilerin taşıma işlemlerinde sağladığı avantajlar yadsınamaz bir gerçektir. Zaten bu sağladığı birçok avantaj ve faydadan dolayı her gün binlerce kişi ya da kurum tarafından kullanılmaktadır. Bu kadar yoğunlukta kullanılan bir ürünün çevreye etkisinin neler olabileceğini ve avantajlarının neler olacağını eminiz düşünmüşsünüzdür. İşte Karton kolilerin çevreye karşı sağladığı avantajlar:

Çevresel etkisi en az olan malzemelerden biri olup üretimi, diğer malzemelere kıyasla CO2 ve yağ emisyonlarında %60'a varan azalma anlamına gelir.

%100 geri dönüştürülebilir ve biyolojik olarak parçalanabilir. Oluklu mukavva en fazla bir yıl içerisinde tamamen bozulur. Temelde selüloz olduğu için bozunma süresi azdır ve uygun hava şartlarına maruz kalırsa yani nemli bir ortamda bulunursa bu bozulma daha da hızlanır.

Atık oluşumunu en aza indirir. Azaltın, Yeniden Kullanın ve Geri Dönüştürün: Gereksiz karton tüketiminden kaçınmanın yolu budur.

Geri dönüştürülmüş karton, dayanıklılığını veya direncini kaybetmez. Oluklu mukavva geri dönüşümden sonra kalite ve özelliğini kaybetmez ve aynı zamanda daha ekonomiktir.

Geri dönüşüm kartonu, diğer kaynakların üretiminde kullanılabilecek enerjiden tasarruf etmemizi sağlar. Bunları yapmak için %90 daha az su ve %50 daha az elektrik gerekir.

Karton Koliler ile Ürünlerinizi / Eşyalarınızı Güvence Altına Alın

Ürünleriniz için maksimum koruma sağlayacak karton koli seçimi hem müşterilerinize hem de size birçok bağlamda fayda sağlaması açısından önemlidir. Mallarınız hasarsız olduğunda koşulsuz olarak tam kâr garanti edilir. Kartonlar, üretim noktasından nakliye noktasına ve nihai varış noktasına kadar ürünün değerini korumanıza yardımcı olur. Karton kutular, her türlü basınca veya aşınmaya dayanmalarını sağlayan yüksek kaliteli ve güçlü malzemelerden yapılmıştır. Kutunuzu karton ile kişiselleştirirken kutu için gereken malzemenin kalınlığını dikkatlice seçin. Ürün gereksinimlerinize bağlı olarak kalınlık 280 GSM ile 550 GSM arasında değişmektedir. Bu karton kutuları kullanarak ürünleri bir noktadan diğerine kolayca taşıyabilirsiniz.

Karton Koliler Son Derecede Esnek Malzemelerdir

Kutuyu diğer tüm paketleme kutularından daha benzersiz kılan birçok işlev vardır. Bu karton kutular çok uyarlanabilir. İstediğiniz herhangi bir şekle veya boyuta kolayca kesilebilir, yapıştırılabilir, yapıştırılabilir ve ne olursa olsun ciltlenebilirler. Bu kutuların işlevleri sonsuzdur. Özelleştirilebilir veya herhangi bir boyuta kesilebilir olmaları, üreticilerin onları tamamen saran benzersiz kutular tasarlamasına olanak tanır.

Fiyat – Performans Aracı

Maliyet, birçok işletmenin ürünlerini desteklemek için doğru ambalaj kutusunu seçmesini engelleyen ana faktörlerden biridir. Hatta bazı insanlar kutularını basmanın maliyetinin bazı durumlarda yüksek olabileceğinden bile korkuyor. Plastik ambalaj gibi diğer ambalaj kutularından daha ucuzdurlar ve bu, karton kutunun ana avantajlarından biridir.

Koli Fabrikam

Kolifabrikam.com’da endüstriyel ambalajlarımızın birçoğunu ağırlıklı olarak oluklu mukavvadan ve müşterilerimizin ürünlerinin kalite taleplerini desteklemek için tasarlanmış olanlardan üretiyoruz. Ayrıca süreç boyunca parçalarının korunmasını ve ölçümlerini yapma imkânı sunuyoruz.

Karton Kolilerin Çevreye Etkisi

Kolifabrikam.com’da Türkiye’nin her tarafına endüstriyel ambalaj, koli, kargo kutusu üretmek için kullandığımız ana malzemelerden biri oluklu mukavvadır. % 100 geri dönüştürülebilir ve biyolojik olarak parçalanabilir yapıdadır.
Yayın Tarihi: 03.11.2022
Whatsapp Mesaj Gönder