Baskılı & Baskısız Koli Bandı İmalatı

Koli Fabrikam

Toptan Koli bandı Satışı

Koli bandı çok yönlü bir malzemedir. Bu bantla yırtık bir kanepeyi tamir etmekten giyim eşyaları oluşturmaya kadar neredeyse her şey için kullanılabilir. Evde ağır bir onarım işi yapmayı planlıyorsanız, birden fazla koli bandına ihtiyacınız olacaktır. İhtiyacınıza yönelik koli bandı temini için toptan koli bandı satın almanız sizin için en doğrusu olacaktır. Bu size işinizde kolaylık sağlar.

Koli Bandı Kullanım Alanları

Koli bandının ilk kullanımı İkinci Dünya Savaşı sırasında askerlerin mühimmat kutularını mühürlemeleri gerektiğinde olmuştur. Bandı, kutularda nakliye sırasında patlamalarına neden olabilecek sızıntılar olmadığından emin olmak için kullandılar.

Koli bandının günümüzde birçok kullanım alanı vardır. Bunlardan birkaç tanesi;

Kırık eşyaları onarmak

Koli bandı kırık eşyaları yapıştırmak için kullanılır. Ayrıca nakliye ve bazı inşaat işlerinde de kullanılır.

Ambalaj malzemeleri

Koli bandı elektronik, otomotiv ve tıp endüstrileri gibi birçok sektörde ambalaj malzemesi olarak kullanılmaktadır. Ayrıca karton kutuları kapatmak ve sevkiyat sırasında yağmur suyu ve tozdan korumak için de kullanılır.

Koli Bandı Çeşitleri

Koli Bandı, su geçirmez, hava koşullarına dayanıklı ve aşırı sıcaklıklarda çalışan güçlü, ağır hizmet tipi bir banttır. Genellikle onarımlarda ve evlerdeki kanalları kapatmak için kullanılır. Koli bandının cüzdan, çanta ve ayakkabı yapımı da dahil olmak üzere başka birçok kullanım alanı vardır.

Hotmelt koli bandı nedir?

Hotmelt koli bandı, hot melt kauçuk veya hot melt yapıştırıcı olarak da bilinir. Bu tür bir ürün standart koli bandı gibi çalışır, ancak ek bir özelliği vardır: Diğer yapıştırıcı türleri gibi bir astar veya tutkal tabancasına ihtiyaç duymadan hemen hemen her yüzeye yapışır.

Akrilik Koli Bandı Nedir?

Akrilik yapışkanlı polyester bazlı bir banttır. Kurulum sırasında desteğini yırtmadan uygulamayı kolaylaştıran bir ayırma astarı ile yapılır. Akrilik koli bandı, iyi yapışma, neme karşı direnç, UV ve ısıya maruz kalmanın gerekli olduğu uygulamalar için idealdir.

Polietilen Koli Bandı Nedir?

Polietilen, bir diğer popüler koli bandı türüdür çünkü akrilik gibi yapışkan bir desteğe sahip değildir, bu nedenle borular veya karton kutular gibi yüzeylerden çıkarıldığında kalıntı bırakmaz.

Kağıt Koli Bandı (Kağıt Bazlı Yapıştırıcı) Nedir?

Kağıt bazlı yapıştırıcılar genellikle ofis ortamlarında veya öğrencilerin ihtiyaçlarına yöneliktir. Örneğin geçici olarak bir şeyleri birbirine bantlamayı gerektiren projelerde ekstra yardıma ihtiyaç duyabilecekleri okullarda kullanılır.

Özetlemek gerekirse, koli bandının kullanım alanlarının listesi yaratıcılığınıza bağlı olarak uzatılabilir. Pek çok kişi koli bandını farklı benzersiz uygulamalar için kullanmakta ve bundan fayda sağlamaktadır. Bu şekilde, ihtiyaçlarınıza neyin uygun olduğunu ve onu kendi yararınıza nasıl kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Toptan Koli Bandı Alımı

Toptan koli bandı satın almanın temel avantajı, satın alma işleminizde tasarruf edebilmenizdir. Toplu ürünler, tek tek ürünlerden daha uygun bir olmaktadır. Bu hem sizin zamandan tasarruf etmenizi de sağlar. Böylece yoğun iş sürecinizde bant aramak zorunda kalmazsınız.

Koli bantları farklı uzunluk ve genişliklerde üretilir. Bu da ihtiyaçlarınıza göre uygun boyutu seçmenize olanak tanır. Örneğin, hataya çok az yer olan dar alanlarda veya köşelerde kullanılacak çok sayıda küçük bant parçasına ihtiyacınız varsa, dar rulolar satın almak iyi bir fikirdir. Çünkü sıkışmadan veya kenarlardan ayrılmadan dar köşelerde bükülmeleri kolaydır. Ancak duvarlar ve tavanlar gibi geniş alanlara sermek için çok sayıda uzun ruloya ihtiyacınız varsa geniş rulolar daha iyi sonuç verir. Çünkü genişlikleri sayesinde daha kullanışlıdırlar.

Koli Fabrikam olarak toptan koli bandı satışlarımız mevcuttur. İhtiyaçlarınıza göre koli bandı üretimi ve satışları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp Mesaj Gönder